Кошик
59 відгуків

Найкращий відповідь на подорожчання газу

04.12.18

Найкращий відповідь на подорожчання газу

Ця стаття адресується всім, хто обігріває своє житло газовим котлом і, у зв'язку із зростанням ціни на газ, почав замислюватися «що робити далі?»

У статті дві мети: перша - показати реальне співвідношення цін опалення газом і електрикою в Україні у новому опалювальному сезоні; друга – розповісти про электрокотле-моноблоці «GAZDA GM-106», який, «як не крути», для більшості домогосподарств вищезазначеної категорії (і не тільки) на сьогодні є найкращою пропозицією на ринку.

Про реальному співвідношенні цін опалення газом і електрикою

Фактичне споживання газу та електрики для кожного приміщення – індивідуально, і залежить від багатьох факторів (опалювальна площа, рівень тепловтрат, температура на вулиці, встановлювана температура в будинку, ККД газового котла, наявність погодозалежної автоматики, та ін).

Тому для розрахунків беремо середньостатистичні фактичні показники за минулий опалювальний сезон, але в цінах нинішнього:

Електричне опалення (електродні котли «GAZDA»):

1. Потужність електродного котла – 6 кВт

2. Опалювальна площа – 60 м2

3. Витрата електроенергії за опалювальний сезон 6 місяців – 5550 кВт-год

4. Витрата електроенергії за місяць (середній за сезон) – 925 кВт-год

5. Вартість електроенергії за місяць (у цінах 2018/19 рр.) – 925 кВт-год х 1, 68* грн = 1554,00 грн

6. Вартість електроенергії за сезон (у цінах 2018/19 рр.) – 5550 кВт-год х 1, 68* грн = 9324,00 грн

*максимальний тариф, не беремо до уваги пільгові тарифи на електроенергію!

Опалення газом (газові котли різних марок):

1. Потужність котла – 12...20 кВт

2. Опалювальна площа – 60 м2

3. Витрата газу за опалювальний сезон 6 місяців – 1610 м3

4. Витрата газу за місяць (середній за сезон) – 268,33 м3

5. Вартість газу за місяць (у цінах 2018/19 рр.) - 268,33 м3 х 8,55 грн = 2294,22 грн

6. Вартість газу за сезон (у цінах 2018/19 рр.) - 1610 м3 х 8,55 грн = 13765,50 грн

Порівнюємо і отримуємо: опалення електроенергією дешевше на 740,22 грн в місяць (32,3%), економія за сезон становить 4441,50 грн. Це середньостатистичні цифри – у Вас може бути набагато «цікавіше»!

Така економія виходить, якщо Ви просто зміните електрокотел в свою систему опалення. Зауважте, ніякі дозволи Вам не потрібні – Ви включаєте пральну машину (2,5...3,5 кВт), водогрейку (1...3 кВт), праска (1...2 кВт) в розетку? І ні в кого дозволу не питаєте, чи не так?

Єдине – електропроводка повинна витримувати потужність Вашого електрокотла (якщо Ваш котел – не моноблок «GAZDA GM-106», в якому ця проблема вирішена (див. опис нижче)).

А тепер згадаємо про «нічний» тариф: якщо ви встановите двухтарифні лічильник (вартість з установкою-від 2300 до 3600 грн), і будете включати електроопалення з 23.00 до 07.00 – тепло в будинку обійдеться ще на 50% дешевше. В наших розрахунках за сезон економія порівняно з газом) складе 4441,50 + (9324,00 : 2) = 9103,50 грн. Якщо Ви захочете «підтоплювати» вдень – будете платити за цей час за звичайним тарифом.

Звичайно ж, ще кращий варіант – це реєстрація «у встановленому порядку електроопалювальними установки». Доведеться трохи побігати» і втратити грошей, але воно того варто: Ви будете мати 3000 кВт-год на місяць за ціною 90 копійок вдень і 45 копійок (50%) – вночі (це ще економія в наведених розрахунках!), на весь опалювальний сезон.

Крім дуже відчутно економії, ще кілька тез на користь електроопалення:

1. ККД у електрокотла завжди 100% (закон збереження енергії), оскільки навіть нагрівання проводу – це корисна дія. У газового котла частину тепла відлітає в трубу (витяжку), його ККД залежить від декількох факторів, на які Ви можете впливати, але оплачуєте).

2. На щастя, електроенергію не можна розмішати» або іншим способом знизити її якість. Іншими словами, Ви справедливо оплачуєте отриману енергію. А з газом – все навпаки. Чи Не помітили Ви, що лічильник газу крутить «по повній», а тепла все менше? Ви платите за куби газу – а він - «трошки не той». Думаєте – випадковість? У Європі, наприклад, ціна на газ встановлюється в залежності від його калорійності...

3. Вартість обладнання електроопалювальної установки – в рази менше, ніж газового котла.

4. Безпека: електрикою можна отруїтися, воно не вибухає.

Є ще багато переваг електричного опалення (перспективність, легкість повної автоматизації, довільність місця встановлення електрокотла, тощо), але головне, звичайно ж, це значно нижча ціна тепла, яке ми сплачуємо щомісяця.

 

Котел-моноблок «GAZDA GM-106»

Нас часто дорікають в тому, що ми, виробляючи потрібну продукцію, ніде її не рекламуємо – в результаті більшість потенційних споживачів навіть не знають, що така продукція існує.

Приймаємо Критику, і тому розміщуємо цю статтю в facebook, і просимо максимально широко її поширити.

Отже, котел-моноблок «GAZDA GM-106» - це електродний водонагрівач і напівпровідникова керуюча автоматика з цифровим терморегулятором, сполучені в одному виробі.

Призначений для опалення приміщень до 90 м2.

Безшумний в роботі (немає потужних реле і контакторів – не клацає)

Зберігає повну працездатність і продовжує обігрівати приміщення при зниженні напруги живлення до 150! Тобто, коли інші котли та інші побутові електроприлади вже не включаються з-за низького напруги – Ви маєте обігрів.

Ви можете використовувати звичайну водопровідну воду для системи опалення – напівпровідниковий стабілізатор-обмежувач струму забезпечить роботу (крім дистильованої води – вона не проводить струм, нагрівання не буде).

Ручкою на передній панелі Ви можете плавно регулювати потужність котла (від 0,5 до 6 кВт) – виходячи з необхідної кількості тепла, стану проводки, напруги в мережі і т. д.

Цифровий терморегулятор суворо утримує температуру теплоносія в межах, заданих Вами (відображаються на цифровому табло).

«Розумне» управління насосом: прокачування теплоносія перед включенням водонагрівача і після його відключення.

Має вхід для зовнішнього управління: Ви можете підключити кімнатний термостат, добовий таймер і іншу автоматику – і управляти опаленням по потрібним Вам параметрами.

Самий малогабаритний котел – його розміри: 250х90х58 мм!

Місце установки – довільно. В ніші радіатора під вікном, на кухні, в туалеті, біля газового котла – лише б забезпечувалася циркуляція теплоносія.

Орієнтація котла – горизонтально або вертикально.

Монтаж в існуючу систему – паралельно газовому котлу або послідовно (вирізаємо шматок труби і на її місце вставляємо моноблок).

Самий простий і швидкий монтаж: досвідчений монтажник, як і господар-умілець, проведуть монтаж «GAZDA GM-106» за пів-дня! Навіть у люті морози Ви не встигнете відчути незручності!

Ціна котла-моноблока GM-106 – 3324 грн. Спробуйте знайдіть інший електрокотел з такими параметрами та за таку ціну – не знайдете!

Більше інформації про котлі-моноблоці «GAZDA GM-106» - на нашому сайті www. is-tok.com.ua.

І ще один важливий чинник: ми виробляємо гарантійний ремонт будь-якої складності протягом 24 годин!

Вартість запуску електричного опалення: котел-моноблок (3324 грн) + насос (550...700 грн) + фільтр-грязьовик (30...50 грн) + фітинги (50...200 грн) + кабель (100...200 грн) + монтаж (500...1000 грн) = 4554...5474 грн.

У цій статті перераховані основні параметри і критерії, за якими слід вибирати електрокотел, перш, ніж купити його: дуже часто після покупки виявляється, що купили не те, що хотіли... В таких випадках люди починають шукати відповіді в інтернеті, випадково знаходять наш сайт, дзвонять і дорікають нам, що ми не рекламуємо свою продукцію.

Олександр Будков, директор НВО «GAZDA» та РТК «IS-TOK»

Інші новини